129307-2019 - ÄndringSverige-Kiruna: Mejeriprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejerivaror 2019, Kiruna kommun
Referensnummer: 2019-012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Kiruna kommuns huvudsakliga behov av mejeriprodukter. Avtalstiden är fr.o.m. 1.11.2019 t.o.m. 31.10.2021 med möjlighet till förlängning med ytterligare 1 + 1 år.