2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalt stöd för rekryteringsprocessen
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud på vår upphandling av Digitalt stöd för rekryteringsprocessen. Eskilstuna kommunkoncern (Kommunen) avser att upphandla ett rekryteringssystem (Tjänsten) som SaaS-tjänst. Tjänsten ska stödja arbetet genom hela rekryteringsprocessen och omfattar alla de ska-krav som anges i upphandlingsdokumenten samt de bör-krav som anbudsgivaren anger att denne uppfyller. Kontrakt kommer att tecknas med 1 leverantör under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
Intern identifierare: UE 24.099
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000