Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport, 45213300 Byggnader för transport
Uppskattad löptid
Varaktighet – annat: Okänd
Värde
Beräknat värde exklusive moms: 100 000 000,00 SEK