129362-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Geotekniska ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Geoteknik
Referensnummer: 19/92
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster av geotekniska undersökningar.
AUA. 21 Översiktlig information om objektet
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument avseende Geoteknik i Jönköpings och kommun samt Mullsjö kommun.
Planerad avtalsstart är 2023-04-01.
AUA. 22 Objektets läge
Jönköpings kommun
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71335000 Tekniska undersökningar, 71351913 Geologisk undersökning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen