129380-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Diverse företags- och övriga tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS T-320 Mäklartjänst i samverkan
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mäklartjänst. Leverantör ansvarar för att hitta lämplig underleverantör för efterfrågad vara, tjänst eller entreprenad.
Varor, tjänster och entreprenader som kan blir aktuella för inköp är t ex: vågutrustning, TA-material, maskinutrustning, servicetekniker, specifika konsulttjänster, elmaterial för anläggningsbyggande, diverse entreprenad- och installationsarbeten, service- och underhållsåtgärder mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39300000 Diverse utrustning, 42990000 Diverse specialmaskiner, 44112000 Diverse byggnadskonstruktioner, 44190000 Diverse byggmaterial, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44212320 Diverse konstruktioner, 44423000 Diverse artiklar, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98300000 Diverse tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen