12951-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Socialvård och tillhörande tjänster – DIS Bemanning inom Socialtjänstområdet
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS Bemanning inom Socialtjänstområdet
BeskrivningDynamiskt inköpssystem för inhyrning av bemanning för arbete med myndighetsutövning inom socialtjänstområdet. Behöriga att göra upphandlingar via det dynamiska inköpssystemet är Linköpings kommun, Söderköpings kommun samt Finspångs kommun.
Förfarandets viktigaste känneteckenInrättande av dynamiskt inköpssystem med vissa undantag
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelBarnärenden
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85289:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten