Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift väg och gata
Referensnummer: TND/2021:1082
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal för drift av väg och gator både under vinter- och barmarksperiod samt visst felavhjälpande underhåll och mindre anläggningsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113910 Material för vinterväghållning, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning, 90612000 Gatsopning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen