129639-2018 - ResultatSverige-Ljungby: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjortsbergskolan
Referensnummer: AVT 2017/0021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnation av en tvåparallell F-6 skola + utökad idrottshall. Byggnad i två våningar som byggs ihop med idrottshall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212225 Byggnation av sporthall, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45213210 Kylutrymmen, 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader, 45236000 Markanläggning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45343000 Installation av brandskydd, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen