129674-2025 - Resultat
Sverige – Läkemedel – Läkemedel 2025 del 1
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedel 2025 del 1
BeskrivningUpphandlingen avser läkemedel på rekvisition inom flera olika områden, bl.a. neurologi och gastroenterologi för Region Skåne.
Intern identifierare2024-O001662
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter
Intern identifierare2024O001662
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspec Läkemedel