129759-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstransport – Behandling av grovavfall 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBehandling av grovavfall 2024
BeskrivningAvtalet omfattar mottagning och behandling av grovavfall från Beställarens kretsloppscentraler (KLC). Dessutom omfattar det grovavfall från grovsoprum i Nacka kommun
Intern identifierareNVAA 2024/00020
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 03416000 Träavfall, 19600000 Skinnrester, textil-, gummi- och plastavfall, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBehandling av grovavfall 2024