129762-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Process och ärendehanteringssystem Falun 2
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelProcess och ärendehanteringssystem Falun 2
BeskrivningAvtalet omfattar ett IT-system för ärendehantering till Falu kommuns olika processer. Systemet ska förenkla medborgares och anställdas kontakt med Falu kommun.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94995:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster, 48810000 Informationssystem