Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivning för svenskt småskaligt gårdsbruk i kulturlandskap
Referensnummer: 3.2.11-05003/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan att lämna anbud
Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud avseende rådgivningstjänst för att främja svenskt fäbodbruk och annat småskaligt gårdsbruk i kulturlandskap.
Det finns ett behov av att synliggöra det svenska fäbodbruket samt annat småskaligt svenskt gårdsbruk i kulturlandskap för att bättre tillvarata dess möjligheter. Jordbruksverket upphandlar nu en rådgivningstjänst för Sveriges fäbodbruk som även riktar sig mot annat småskaligt gårdsbruk i kulturlandskap.
Mer detaljerad information om uppdraget finns att läsa i punkt 4.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen