129801-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Hotelltjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hotellrum för patienter med flera
Referensnummer: UPPH2018-0355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55100000 Hotelltjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar hotellboende för patienter och närstående som bor så långt från vården, att de inte kan åka hem. Vanligen genomgår patienterna undersökningar eller behandlingar som inte medför behov av sjukvård dygnet runt. Övriga som kan nyttja hotellrum är Regionens externa besökare.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara elektroniskt inlämnade i TendSign senast 2019-01-16 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55110000 Hotellinkvartering, 55130000 Andra hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen