2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markanläggningsarbete Ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för avrop i mån av behov inom markanläggningsarbeten. Entreprenaden omfattar att utföra markanläggningsarbeten på av beställaren ägda och förhyrda fastigheter i Värmdö kommun. Ramavtalet uppskattats omsätta ca 15 000 000 SEK per år. Exempel på arbeten som kan komma att avropas: Parkanläggning Gräv- och schaktarbeten Övriga markarbeten
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101953:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten