See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service av överlevnadsdräkter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar service och underhåll av Sjöfartsverkets överlevnadsdräkter (sjödräkter enligt definitionen i ISO 15027). Såväl constant wear suits/arbetsdräkter som abandonment suits/räddningsdräkter också benämnt som en (1) och sex (6) timmarsdräkter.
Intern identifierare: 23-04818
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98393000 Skräddartjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1. Serviceområde Norr
Beskrivning: Anbudsområde 1. Serviceområde Norr
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2. Serviceområde Öst
Beskrivning: Anbudsområde 2 Öst
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3. Serviceområde Väst
Beskrivning: Anbudsområde 3 Väst
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4. Serviceområde Syd
Beskrivning: Anbudsområde 4 Syd
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5. Serviceområde Gotland
Beskrivning: Anbudsområde 5 Gotland