130027-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsinstallationsarbeten – Fastighetsskötsel - Nord och Syd 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFastighetsskötsel - Nord och Syd 2024
BeskrivningDetta är en samordnad upphandling beståendes av två entreprenader: 1. Fastighetsskötsel område Nord 2. Fastighetsskötsel område Syd Kontrakt kommer att tecknas med en leverantör per entreprenad. Anbud kan lämnas på en eller båda entreprenaderna.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFastighetsskötsel - Nord 2024
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95798:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 77314000 Markskötsel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFastighetsskötsel - Syd 2024
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95798:Lot:2