Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyresavtal för digitala informationsskärmar med touchfunktion för utomhusbruk.
Referensnummer: STK-2017-477
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30231300 Bildskärmar
II.1.4.
Kort beskrivning
Helhetsåtagande.
Upphandlingen omfattar leverans av produkter (hårdvara och mjukvara), installation och montering, löpande service, support och underhåll. Leveransen omfattar i första hand leverans till de befintliga sex (6) platser som idag är förbereda för digitala informationskärmar vid Citytunneln, men Malmö stad förbehåller sig rätten att, vid behov, utöka omfattningen med ytterligare platser under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej