2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsmätning
Beskrivning: Upphandling av beläggningsmätning. Uppdraget omfattar leverans, installation och driftsättning av ett komplett system för beläggningsmätning, inklusive utrustning (t.ex. sensorer och mottagare), programvara för insamling, analys, visualisering och export samt tillhörande tjänster som montering, konfiguration, utbildning och drift enligt SLA.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126290:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Optioner består av integrationer och tillkommande mätningar.