Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Contract Award Notice — Digital tachograph readers
Referensnummer: A372.746/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Contract award decision regarding procurement of digital tachograph readers, according to an open procedure.
Based on the attached evaluation report, and on the recommendation of a unanimous evaluation team, the Swedish Police decides to award the contract to Infolab Narloch Spólka Jawna, Registration number (KRS) 0000385260.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar, 38720000 Tidskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The Swedish Police has conducted a procurement of digital tachograph readers.