130068-2019 - ResultatSverige-Falun: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänster, Upphandling av VVS-konsulter
Referensnummer: LD18/02485
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av VVS-konsulter. Avtalsperiod 1.1.2019 -.31.12.2020 med möjlighet till förlängning till 31.12.2022.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänster i form av VVS-projekteringsuppdrag.