130153-2017 - ResultatSverige-Vetlanda: Korvprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel – korv, kött, fisk, grönsaker, mjölk och ägg.
Referensnummer: UH-2016-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15131120 Korvprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun inbjuder till anbudsgivning avseende livsmedel för leverans till kommunens kök inom barn- och utbildning, vård- och omsorg samt socialförvaltningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Färska köttprodukter
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Färska grönsaker m.m.
Del nr: 4
15310000 Potatis och potatisprodukter
Färska ägg
Del nr: 6
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d