130159-2017 - ResultatSverige-Lund: Ramper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramper.
Referensnummer: 2017:01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34953000 Ramper
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av portabla ramper.
Upphandlingen:
Upphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga behov av ramper. Upphandlingen består av produktgrupperna: portabel delad ramp, portabel hel ramp, tröskelramp byggbar samt tröskelramp gummi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen