130160-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälsovårdstjänster – Hälsokontroll brandpersonal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHälsokontroll brandpersonal
BeskrivningUppdraget omfattar lagstadgade och riktade hälsokontroller för brandmän och dagtidspersonal vid brandförsvaret i Umeåregionens brandförsvar, räddningstjänsten i Vännäs kommun, räddningstjänsten i Nordmalings kommun samt räddningstjänsten i Bjurholms kommun. Totala antalet brandmän och dagtidspersonal som kommer ingå i avtalet är ca 251 st, fördelat på 176 brandmän deltid, 55 brandmän heltid och 20 dagtidspersonal. Antalet kan komma att förändras under avtalstiden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89611:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85147000 Företagshälsovård