Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Materialutlämning Underhållsfond.
Referensnummer: HFAB 2016/0315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar beställningar som görs via HFAB:s Underhållsfond avseende inköp och utlämning av färg, tapeter och tillbehör enligt HFAB:s sortimentsspecifikation till Halmstads Fastighets AB.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen