130218-2017 - ÄndringSverige-Luleå: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017 Fysioterapiutrustning, region.
Referensnummer: 17/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna regionsupphandling avser ramavtal på Fysioterapiutrustning samt förbrukningsartiklar, hjälpmedel, tillbehör och reservdelar för leverans till Region Norrbotten, Region Jämtland Härjedalen och Västerbottens läns landsting där Region Norrbotten är upphandlande myndighet.
Upphandlingsform: öppet förfarande enligt LOU.
Avtalstid: 1.9.2017-31.8.2020, med option om förlängning upp till ett (1) år.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av upphandlingen.