Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala läkemedelsskåp
Referensnummer: KS2021/76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39141300 Förvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Digitala läkemedelsskåp för omsorgen på särskilda boenden och hemtjänsten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 700 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 39122100 Skåp, 39141300 Förvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen