Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insulinpumpar med tillhörande och fristående CGM
Referensnummer: 2020/02353
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33194000 Apparatur och instrument för transfusion och infusion
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser insulinpumpar och originaltillbehör för vuxna och barn, med och utan kontinuerlig CGM-mätning samt fristående CGM. Tillhörande förbrukningsvaror kopplad till utrustning där bl.a. kanyler, infusionsset, sensorer och reservoarer ingår, enligt förutsättningar i detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33194100 Utrustning för infusion, 33194110 Infusionspumpar, 33194120 Infusionsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen