130260-2022 - ResultatSverige-Visby: Pensionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pensionsadministration
Referensnummer: RS 2021/981
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66520000 Pensionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland bjuder härmed in leverantörer att inkomma med anbud avseende pensionsadministration.
Upphandlingen avser skötsel av pensionsadministration enligt instruktioner i upphandlingsdokumentet och bifogade handlingar. Se vidare Kravspecifikation.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen