130264-2022 - ResultatSverige-Falun: Begravnings- och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande och transport av avlidna
Referensnummer: RD21/05830
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98370000 Begravnings- och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser omhändertagande och transport av avlidna för Region Dalarna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98371000 Begravningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Region Dalarna upphandlar Omhändertagande och transport av avlidna.