2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-material Motala kommun
Beskrivning: Ramavtal för VA-material för avrop vid behov.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125331:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44130000 Avloppshuvudledningar, 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 44161000 Ledningsrör, 44161200 Huvudvattenledningar, 44162500 Rörledningar för dricksvatten