Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråtjänst
Referensnummer: NV-02557-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket bjuder in till anbudsgivning avseende Resebyråtjänster. Syftet med upphandlingen är att säkerställa Naturvårdsverkets behov av resebyråtjänst för tjänsteresor såväl inom Sverige som utomlands. Uppdraget innefattar både personlig resebyråservice, självbokningssystem som rutiner för uppföljning av Naturvårdsverkets resande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 63500000 Tjänster utförda av resebyråer, utflyktsarrangörer och turistbyråer, 63510000 Resebyråtjänster och liknande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen