2. Förfarande
Förfarande
Titel: Betalningsförmedlingstjänst för friskvårdsbidrag
Beskrivning: Inköpscentralen Västra Skaraborg (ICV6) med organisationsnr 2120001694 genomför upphandling av betalningsförmedlingsjtänst för friskvårdsbidrag för följande kommuner och kommunala bolag: Essunga kommun Grästorps kommun Götene kommun Lidköpings kommun Skara kommun Vara kommun Lidköping Miljö och Teknik AB Lidköping Energi AB Göliska IT
Intern identifierare: KS 2025-509
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 66170000 Finansiell rådgivning, hantering av finansiella transaktioner och clearinghouse-tjänster, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72250000 System- och stödtjänster, 79990000 Diverse företagstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000