Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grus och bergmaterial
Referensnummer: 2020-050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14200000 Sand och lera
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen Karlskoga kommun välkomnar till anbudsgivning avseende Grus. Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av Grus och Bergmaterial. Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212200 Stenmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen