130456-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utvärderingskonsulttjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern utvärderare
Referensnummer: 714-A013.598/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utvärderingen ska vara en process- och effektutvärdering som syftar till att belysa hur polisen självständigt och tillsammans med andra arbetar lokalt mot öppna drogscener i Stockholms län och vilken effekt arbetet har.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 90 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen