Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av träavfall.
Referensnummer: 2017-0113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att årligen omhänderta och avsätta ca 10 000 ton träavfall som tas omhand och lagras på Hovgårdens avfallsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport, 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen