Upphandlingen avser att till Statens institutionsstyrelse (SiS), genom avrop, tillhandahålla konsulttjänster inom informationssäkerhet, vilket även inkluderar it- och cybersäkerhet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avrop kommer ske av definierade uppdrag genom rangordning upp till 500 timmar, samt genom förnyad konkurrensutsättning över 500 timmar.
Takvärde 2 600 000 SEK