2. Förfarande
Förfarande
Titel: Licensförsörjningspartner
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna leveransavtal med en leverantör (licenspartner) som under avtalstiden kan leverera programvaror, med eller utan underhåll/support och tillhörande tjänster inom avtalsområdet till SPV:s IT-miljö.
Intern identifierare: MD2023-417
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000