130549-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Fasadarbeten
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Fasadputsning/Murning samt klottersanering
Referensnummer: 2018/08
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45443000 Fasadarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till anbudsgivning på Ramavtal, gällande Puts & Murningsarbeten, för succesiva avrop.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande Ramavtal på Puts och Murningsarbeten till Futurum Fastigheter i Örebro AB och Örebro kommun.
Upphandlingsdokumentet med bilagor innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Vi emotser Ert anbud med intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262320 Putsning och avjämning, 45262521 Murverk av fasadtegel, 45262522 Murning, 90690000 Klottersanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen