130554-2021 - ResultatSverige-Växjö: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferiavtal
Referensnummer: KS 2020-00195
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling skafferiavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15811000 Brödprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15894700 Charkuterivaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen