Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Use of Force Training Simulators
Referensnummer: A221.387/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35740000 Stridssimulatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish Police Authority invites suppliers to submit their tenders in this procurement of Use of Force Training Simulators.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237200 Datortillbehör, 34150000 Simulatorer, 34152000 Träningssimulatorer, 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35740000 Stridssimulatorer, 38652120 Videoprojektorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen