130563-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Tillhandahållande av programvara
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende IT-stöd för planering och uppföljning av vård och omsorg.
Referensnummer: 0275/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningen Intraservice (Intraservice) i Göteborgs Stad (Staden) genomför rubricerad upphandling för Göteborgs Stad och inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med Upphandlingsdokumenten.
Stadens organisation för Omsorg och stöd består av sex nämnder: fyra för Individ- och familjeomsorg, en för Äldre- samt vård och omsorg samt en för Funktionsstöd. Det är ca 100 enheter som utför hemtjänst och boendestöd och planerings- och uppföljningssystemet används dagligen av ca 9000 användare.