See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlingskonsulter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsultstöd vid offentlig upphandling. Konsultstödet avser både genomförande av ramavtalsupphandlingar samt objektspecifika upphandlingar. Leverantören ska tillhandahålla upphandlingskonsulter som självständigt och med ett helhetsansvar kan genomföra alla delar i upphandlingsprocessen, från framtagande av upphandlingsdokument till upprättande av avtal, samt kunna bistå med material och information vid en eventuell överprövningsprocess.
Föregående meddelande: 481979-2023
Intern identifierare: 619/23
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79418000 Konsulttjänster för upphandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Upphandlingskonsulter - generell del avser samtliga delområden
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsultstöd vid offentlig upphandling, uppdelat på tre (3) ramavtalsområden: Ramavtalsområde A: Upphandling av bygg- och fastighetsnära tjänster och entreprenader Ramavtalsområde B: Upphandling av IT-relaterade varor och tjänster Ramavtalsområde C: Upphandling av övriga varor och tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ramavtalsområde A: Bygg och fastighetsnära tjänster och entreprenader
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsultstöd vid offentlig upphandling, Ramavtalsområde A: Upphandling av bygg- och fastighetsnära tjänster och entreprenader
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ramavtalsområde B: IT- relaterade varor och tjänster
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsultstöd vid offentlig upphandling, Ramavtalsområde B: Upphandling av IT-relaterade varor och tjänster
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ramavtalsområde C: Övriga varor och tjänster
Beskrivning: Ramavtalet omfattar konsultstöd vid offentlig upphandling, Ramavtalsområde C: Upphandling av övriga varor och tjänster