130726-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Besiktning KV Mariestad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBesiktning KV Mariestad
BeskrivningUpphandlingen avser en besiktningsman med komplett besiktningsorganisation för entreprenadbesiktning i enlighet med AB04/ABT06. Projektet omfattar uppförande av ett anstaltsområde som innehåller flera byggnader och omfattande markarbeten. Byggnaderna är avsedda att användas för klientboende, verksamhet och administration. Objektet omfattar även markarbeten och infrastrukturanläggningar, inklusive perimeterskydd.
Intern identifierare000029
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareBesiktning KV Mariestad