130739-2018 - ResultatSverige-Solna: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: KS/2016:389
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen.
Upphandlingen är uppdelad i tre anbudsområden:
Trycksaker.
Kuvert samt visit- och korrespondenskort.
Kartor.
Anbud kan lämnas på en eller flera anbudsområden.
Upphandlingen omfattar bland annat tryck och leverans av foldrar, broschyrer, kuvert, kartor m.m. Tryckeriet ska ha modern utrustning som klarar av varierande format och upplagor.
Avtalsform.
Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör per anbudsområde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79810000 Tryckning, 79820000 Trycktjänster, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen