Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk formgivning och kommunikationstjänster
Referensnummer: 2017 - 02298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Forte inbjuder härmed leverantörer att lämna anbud i upphandling avseende grafisk formgivning och kommunikationstjänster.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79822000 Sättning, 92312213 Teknisk textproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen