130778-2023 - ResultatSverige-Karlstad: Bortskaffande av aska
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återföring av träaska till skogsmark
Referensnummer: EN-785
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513400 Bortskaffande av aska
II.1.4.
Kort beskrivning
Återföring av träaska till skogsmark från Hedenverket i Karlstad, Karlstads Energi AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen