130782-2020 - ResultatSverige-JÄRFÄLLA: Konsulttjänster för upphandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultförmedling av Upphandlingskonsulter
Referensnummer: kst 2020/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79418000 Konsulttjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsutförmedlingen för upphandlingskonstulter för kommunerna Lidingö stad, Danderyd, Sigtuna, Sundbyberg, Sollentuna, Täby, Värmdö, Norrtälje, Solna stad, Nacka samt de kommunala bolagen Järfällahus AB, AB Solom, Sollentuna kommunfastigheter AB, Nacka Vatten och avfall AB.
Upphandlingen handläggs av Järfälla kommun.
Mer information om upphandlingen och dess krav återfinns i upphandlingsdokumentet..
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen