13082-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av personal - Socialtjänst
Referensnummer: 297/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni vara med och leverera socionomer till Göteborgs Stad och andra samverkande parter till ett uppskattat värde av 55 miljoner kronor? Nu genomför förvaltningen för Inköp och upphandling en ramavtalsupphandling avseende inhyrning av personal inom socialtjänst.
De yrkesroller som omfattas är:
- Socialsekreterare
- Förste socialsekreterare
- Konsult för utförandetjänst inom individ- och familjeomsorg
- Biståndshandläggare
Låter detta som en intressant affär för er?
Välkomna att lämna anbud enligt anvisningarna i upphandlingsdokumentet!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen