1309-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Programvara och informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Produktförsörjning: Konferenssystem & konferensutrustning
Referensnummer: 17/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
ÖrebroBostäder AB avser att upphandla ett ramavtal gällande totala produktförsörjningen av behov av konferenssystem och konferensutrustning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48510000 Programvara för kommunikation, 48515000 Programvara för videokonferens, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen