130947-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Undersökningsmöbler och rullande material
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Frågor inför start av upphandling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192200 Bord för medicinska ändamål, 33192330 Infusionsflaskhållare, 33192340 Möbler för operationssalar utom bord, 33194100 Utrustning för infusion, 34430000 Cyklar, 42923200 Vågar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Undersökningsmöbler och rullande material består av flera olika produktgrupper. Inför kommande upphandling önskar vi information om nya produkter, kommentarer på den gamla kravspecifikationen samt kommentarer på förbättringar